Ciste na jajnicima česta su pojava među ženama, u svim dobnim skupinama i obično nisu kancerogene. Iako su maligne ciste rijetke, simptomi se mogu pojaviti kada ciste rastu. Ovi se simptomi mogu manifestirati kao nelagoda u zdjelici, bol tijekom menstruacije ili seksualne aktivnosti, pritisak u trbuhu, osjetljivost dojki, epizode mučnine i povraćanja te nepravilno ili teško menstrualno krvarenje.

Pojedinci koji traže alternativu kirurškom zahvatu mogu pronaći utjehu u prirodnom lijeku koji je pobrao brojne pozitivne kritike zbog svojih blagotvornih učinaka.

Sastojci

Domaćica je teška ukupno negativnih 300 grama.

Količina od 300 grama vrhunskog domaćeg meda.

Priprema

Temeljito očistite stražarnicu, osiguravajući da svaki kutak i pukotina budu besprijekorni. Pomiješajte jabuku, vrhnje i med u blenderu, miksajući dok ne dobijete jednoličnu smjesu.
Smjesu prekrijte folijom i stavite u staklenku. Premjestite staklenku u hladnjak i ostavite smjesu da odstoji sedam dana.

  • Nakon što prođe razdoblje od sedam dana, plastičnom ili drvenom žlicom promiješajte sadržaj staklenke. Upute koje se odnose na konzumaciju navedenih sadržaja.
    Kako biste ovu mješavinu neprimjetno integrirali u svoj svakodnevni režim, samo pojedite jednu jušnu ​​žlicu ujutro prije doručka i ponovite postupak navečer prije spavanja. Savjetuje se korištenje plastičnih ili drvenih alata kako bi se izbjegao svaki mogući kontakt s metalnim tvarima.

Imajte na umu da ovaj prirodni lijek treba promatrati kao alternativni izbor, a ne kao zamjenu za savjet medicinskih stručnjaka. Preporučljivo je konzultirati se sa zdravstvenim djelatnikom prije nego započnete s bilo kojim novim tretmanom, osobito kada se radi o medicinskim stanjima poput cista na jajnicima.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.