– Za danas smo vam spremili dvije jako zanimljive teme. Prva je jedna ispovijest, i tiče se ženinog odnosa sa svojom svekrvom, a nakon toga ćemo govoriti kako žitarice utiču na samo zdravlje….

Tijekom svog života, moja je svekrva bila čvrsta u svojim uvjerenjima i neumorno je slijedila vlastite želje. Žena koja nam je često zagorčavala život, ali to je bio njen način. Izdržala sam i održala brak. Znao sam da je njezino vrijeme ograničeno Taman kad sam pomislila da možemo imati mira u njenoj odsutnosti, njegov nećak je napunio osamnaest godina, a moj muž je zajedno sa svojom snahom odlučio doći živjeti s nama kao naš nasljednik, a da me nisu ni pitali. Prošlo je nekoliko godina otkako smo izgubili kćer.

Želim razvod i želim svoj mir. Nemam ništa protiv tog čovjeka osobno, ali ne želim biti odgovoran za njegovo uzdržavanje dok ne završi fakultet ili dok ne kuha, pere i pegla rublje kao prvostupnik. Što se tiče pojma nasljednika, to zvuči potpuno smiješno s obzirom na to da će nam vjerojatno za 15 godina trebati starački dom. Čovjek bi trebao osnovati vlastitu obitelj. Vlasništvo je zajedničko, a svoj dio želim ostaviti u nasljedstvo nekom članu svoje obitelji; moj muž nema pravo odlučivati ​​što će se dogoditi s mojim dijelom. Jedina alternativa je razvod.

BONUS TEKST

Mekinje su tvrdi vanjski sloj žitarica poput cjelovite pšenice, smeđe riže, zobenih pahuljica i raži. Prema riječima nutricionistice Dijane Radetić, cjelovite žitarice imaju tri jestiva dijela: klicu, endosperm i mekinje. Preradom se uklanja ovaj sloj mekinja, čineći zrno lakšim i povećavajući njegovu trajnost.

“Pružaju obilje vitalnih hranjivih tvari, osobito vlakana zajedno s antioksidansima, vitaminima i mineralima koji promiču zdravlje i pomažu u sprječavanju kroničnih bolesti”, objašnjava. Pšenične mekinje su netopiva vlakna — ima ih u izobilju — koja povećavaju veličinu stolice i brzi prolaz hrane kroz crijeva zbog netopivosti. Osim toga, ove mekinje su prebiotičko vlakno jer potiču rast bifidobakterija (korisnih bakterija) već u vašim crijevima. Sadržaj prebiotičkih vlakana visok je u pšeničnim mekinjama, kao iu zobi i ječmu. Topiva vlakna nalaze se u izobilju u zobenim i ječmenim mekinjama zajedno s netopivim. Prema riječima našeg sugovornika, voda čini da ta vlakna bubre i spajaju se u želatinastu masu na koju se vežu štetne komponente poput kolesterola i glukoze.

Na taj način pomaže u smanjenju visokih razina kolesterola i šećera u krvi koji uzrokuju bolesti srca i dijabetes (tip 1 i 2). 2. Jedenje dovoljno mekinja pomaže u smanjenju određenih rizika od raka i pomaže u mršavljenju. Korisni su za smanjenje visokog kolesterola i šećera u krvi. Ovako ih možete pozdraviti u svojoj prehrani. Naš razgovor je krenuo da ih dodajemo u jogurte, smoothieje, tijesta za peciva ili kruh, koristimo ih kao zgušnjivač za razna jela, pa čak i kod pečenja kolača gdje se pšenične mekinje mogu puniti i dijelom mekinja. Mogu li nekome smetati? Fitinska kiselina u mekinjama, koja se obično naziva “antinutrijentom”, inhibira apsorpciju nekih hranjivih tvari. Mekinje sadrže fruktane i mogu biti simptomatične za pacijente sa sindromom iritabilnog crijeva.

Kako ističe Dijana, iako pšenične klice mogu ponuditi širok raspon mogućih zdravstvenih dobrobiti, njihov sadržaj glutena također može uzrokovati probleme onima koji su intolerantni. Naglašava važnost unosa tekućine uz povećanu potrošnju vlakana, budući da nedovoljna količina tekućine može uzrokovati zatvor.