– Današnji život nezamisliv je bez mobitela koji su nedvojbeno postali sastavni dio tehnologije. Iako olakšavaju poslovanje i nude brojne pogodnosti, ponekad nam mogu i zakomplicirati život. No, prije nego što se pozabavimo time, prodiskutirajmo neke domaće vijesti…

Svetlana Ceca Bojković, izvanredna diva čije je umijeće cijenjena sastavnica naše nacionalne kulturne baštine, već je više od pedeset godina istaknuta osoba u javnosti, pokazujući raznolik glumački repertoar i impresivan niz priznanja. Neumoljivom predanošću, Ceca nastavlja svoju karijeru s nepokolebljivim entuzijazmom, bilo da nastupa na pozornici ili pred filmskim i televizijskim kamerama. Sada sa 76 godina, ona razmišlja o svijetu u Zemunu. Kad je došlo vrijeme mog dolaska, majka je prešla Savu kako bi me rodila u zemunskom rodilištu u pratnji poznatog akušera dr. Kusovca.

  • Kao bebu sam odvedena u Beograd, točnije na Njegoševo, gdje smo živjeli u zajedničkom stanu sa starijom ženom poznatom kao teta Nikolija – ispričala je u intervjuu sjećanja na svoje djetinjstvo i godine formiranja. Nakon povratka iz Finske, gdje je njezin suprug Slavko Kruljević bio veleposlanik, glumica je utjehu pronašla u skrovitom potkrovlju povijesne beogradske zgrade. Penzionisanje Cece Bojković iznenadilo je. Posebno upečatljiv aspekt biografije naše legendarne glumice koji plijeni javnost je njezina mirovina koja iznosi 30.000 dinara. Ovu informaciju otkrila je Ceca Bojković u intervjuu. Prethodno je glumica pokrenula program osmišljen za rješavanje poteškoća s kojima se susreću umirovljeni umjetnici.

Svetlana Bojković je u jednom intervjuu primijetila: “Što reći na tu temu kada se zna da je Steva Žigon umro s mirovinom od samo 17.000 dinara?” Izrazila je jasan osjećaj da slijedi svoje želje, a ne ispunjava svoje obveze. Nakon završenog dvogodišnjeg studija glume rano je počela raditi, što je u konačnici rezultiralo njezinim prijevremenim umirovljenjem. Osim toga, tijekom posljednjih deset godina svoje karijere prešla je na slobodnu umjetnicu, što joj je donijelo dubok osjećaj slobode, kakav je prošle godine podijelila sa Stilom.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.