Mješavina meda i cimeta stari je tonik. Drevni su mislili da besprijekorni pripravak može učiniti slijepe oči progledanima ili čak vratiti mrtve u život. Narodi Istoka smatraju med i cimet najkorisnijom blagodaću prirode i stoljećima su koristili taj spoj kao eliksir za liječenje gotovo svih bolesti, ali i psihičkih stanja. Ovo je jedna od najmoćnijih kombinacija za zdravlje cijelog tijela. A evo za što se koristi i kako:

Med i cimet

Mješavina meda i cimeta liječi većinu bolesti. Stoljećima se med koristio u drevnoj medicini.

Gubitak težine

Uzmite pola žlice meda i pomiješajte ga s jednom žličicom cimeta u prahu. Obavezno to učinite sa šalicom vruće vode na prazan želudac, najmanje 30 minuta prije doručka i ponovno navečer prije spavanja.

Redovitim uzimanjem, zaustavlja se nakupljanje masti u tijelu. Piće je napravljeno od

Med, cimet i voda

Pripremite ga navečer (ubrzo nakon večere).

Dodajte pola žličice cimeta u čašu zajedno s jednom žličicom meda. U to uliti 200 ml prokuhane i ohlađene vode. Ostavite da odstoji 30 minuta.

Zatim popijte pola čaše, a drugu polovinu ostavite u hladnjaku da se popije ujutro.

Nemojte dodavati limun ili ocat u recept

Ova mješavina će očistiti probavni sustav i ubiti sve vrste parazita i drugih živih organizama poput gljivica i bakterija koje usporavaju probavu.

Bolesti srca

Jedite med i cimet u prahu na kruhu svako jutro za doručak. Smanjuje razinu kolesterola u tjelesnim arterijama i spašava osobu od srčanog udara. Svakodnevna konzumacija cimeta i meda poboljšava disanje; jača srce te dvije su zabilježene s takvim dobrobitima.

Artritis

Pomiješajte 2 žlice meda i 1 žlicu cimeta u šalici tople vode. Treba ga piti ujutro i navečer. Kontinuirana uporaba ublažava kronični artritis.

Holesterol

U dvije šalice vruće vode dodajte 2 žlice meda i 3 žlice cimeta. Pijenje ovog pića smanjit će kolesterol u krvi za 10 posto u 2 sata.

Imunitet

Svakodnevna konzumacija meda i cimeta jača imunološki sustav organizma pri čemu bakterije kao i virusi ne mogu lako napasti tijelo.

Infekcija mjehura

Dvije žlice meda i žlica cimetovog praha popije se s čašom mlake vode. Ubit će klice u mjehuru.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.