Iznenadna bol u stražnjem dijelu glave; ovo je specifičan tip koji se često opisuje kao najgora bol ikada doživljena. Zub boli ako je hladan tek nakon nekog vremena. To bi se moglo proširiti među njima jer će se to često događati samo za malenu bol u otkupu dionica u budućnosti, što znači da infekcija ulazi u komoru zubne pulpe kako bi uništila kost. Zakažite stomatologu što prije.

Oštećena zubna caklina uzrokuje izlaganje zubnog živca. U ovoj fazi, kada hladne ili tople tekućine dopru do područja, bol je jaka. Osim boli, također može postojati infekcija koja može biti sistemske diseminacije. Treba posjetiti liječnika.
Bol u prsima

Ako imate bol koja se širi u prsa, to može biti povezano s vašim srcem. Ako se ne liječi ili ako se problem koji uzrokuje bol u prsima ne liječi, može rezultirati ozbiljnim problemima za vaš srčani mišić. Odmah idite u hitnu pomoć. Ovo je klasičan simptom srčanog udara koji se događa kao posljedica nedolaska kisika u srce. Bol se može širiti u čeljust, ramena ili vrat. Nazovite 911 bez daljnjeg odgađanja.

Ako je popraćeno pojačanom boli i drugim povezanim simptomima poput vrućice ili mučnine, može biti znak infekcije bubrega, trovanja krvi… važno je da odmah posjetite liječnika

Ovo je vjerojatno simptom išijasa koji je posljedica ozljede ili pritiska živca. Posavjetujte se sa svojim liječnikom kako smanjiti bol i liječiti se. U slučaju da postoji i slabost nogu ili urinarna inkontinencija, tada vjerojatno vrlo rijetko može biti sindrom cauda equina, koji će dovesti do paralize.

Ako je praćen groznicom, mučninom ili povraćanjem, može biti upala slijepog crijeva. U protivnom može uzrokovati smrtonosnu infekciju ako se ne liječi na vrijeme.

Menstrualni grčevi su u redu za žene sve dok su normalni, ali u slučaju nepodnošljivih ili mučnih konzultacija s ginekologom na ovaj način može biti endometrioza: tkivo u maternici raste i širi se.

Bol se javlja uz crvenilo, toplinu i oteklinu? Onda je to vjerojatno DVT. Posjetite liječnika kako bi vam napravio ultrazvuk, a nemojte masirati bolno mjesto jer ćete na taj način potaknuti ugrušak da se dalje širi vašim tijelom.
Ako ne osjećate stopala — ili vam stopala trnu — to bi moglo biti oštećenje živaca uzrokovano dijabetesom. Idi liječniku. Oni će napraviti potrebne pretrage. Ako je teško, oštećenje može dovesti do amputacije stopala.

BONUS TEKST

Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.

Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.

Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.

  • Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.

Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.